Tabita fra skogene
Tabita fra skogene
Tabita fra skogene kommer ut i bokform i løpet av våren 2019. Cecilie setter i gang et nytt nettkurs knyttet til denne boka.
I starten blir kurset vedig intensivt. Etter hvert kommer timene innimellom.
Oppstart: 1. april 2019
Kurspris: 1500 kroner
Innhold: Direktetimer
Etter hver direktetime blir timen som vanlig lagt inn som video på nettkurset.
Ekstramateriell: lydfiler og ordlister. Dette ekstramateriellet vil ligge her på nettsiden - helt åpent og gratis. Det er kun direktetimene som tilhører betalingskurset.
Hvem passer kurset for: Kurset passer for den som lærer norsk på høyere nivå. Kurset passer for deg som virkelig streber etter å gå videre med det norske språket. Tekstene inneholder avansert vokabular - og man må regne med at mange av ordene i tekstene vil være helt ukjente.
På kurset legges det vekt på forklaringer av ord og uttrykk - og redegjørelse for stil og tone i språket. I tillegg stilles deltakerne spørsmål knyttet til bokens handling. Man får også anledning til å reflektere rundt bokens handling.
Påmelding: cecilielonn@gmail.com

Tabita fra skogene (C1)
Sørlandsfortellingene